Liceum i Technikum

Wojewódzkie Obchody Dnia Języka Ojczystego z udziałem Tomka Konona

Tomasz Konon, laureat II miejsca Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Poety, wystąpił podczas Uroczystych Obchodów Dnia Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim

Miło nam poinformować, że 21 lutego 2018 r. uczeń naszego gimnazjum uświetnił swoim brawurowym występem recytatorskim Wojewódzkie Uroczyste Obchody Dnia Języka Ojczystego zorganizowane przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. W auli Publicznej Biblioteki Wojewódzkiej uczestnicy spotkania mieli okazję poznać dokonania młodych zdolnych przedstawicieli naszego regionu, którzy zaprezentowali bogactwo językowe wielokulturowego Śląska Opolskiego. Tomasz Konon jako jeden z laureatów wojewódzkich konkursów językowych wystąpił w części artystycznej poświęconej językowi polskiemu i recytacją wiersza Stanisława Barańczaka pt. „Dialog duszy i ciała” udowodnił, że siła ekspresji poetyckiego słowa ujawnia to, co w języku najpiękniejsze i wyjątkowe. Zgromadzeni przyjęli występ Tomasza entuzjastycznie i z dużym uznaniem. Podobne emocje wzbudziły prezentacje tekstów zapisanych w gwarze śląskiej oraz występy wokalne uczennic niemieckojęzycznych.

Tomkowi serdecznie gratulujemy!