Liceum i Technikum

BohaterON – włącz historię!

Uczennice klasy 3C gimnazjum biorą udział w projekcie BohaterOn, który ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Pierwszym etapem projektu jest akcja z wysyłaniem kartek do powstańców z podziękowaniami za odwagę i walkę o wolność. Uczennice przygotowały kampanię informacyjną, by uczniowie oraz nauczyciele naszych szkół mogli wysłać specjalne kartki do powstańców. W sali 22 powstała gazetka informacyjna o projekcie oraz zostały przedstawione krótkie biogramy wybranych, jeszcze żyjących, powstańców warszawskich, by można było wysłać kartki do konkretnego adresata. Kartki można pobrać w sali 22 i wypisane wrzucać do specjalnie przygotowanego pudełka do poniedziałku (30.10). Po tym terminie kartki zostaną wysłane do biura projektu, skąd powędrują już do bohaterów Powstania Warszawskiego.
Kolejnym etapem będzie zorganizowanie akcji promującej Polskie Państwo Podziemne oraz Powstanie Warszawskie.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
 
Więcej informacji na stronie www.bohateron.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/BohaterON/