Liceum i Technikum

Klasa VI szkoły podstawowej w siedzibie TRISO – Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21

Działania na rzecz innych

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą w dniu 8 lutego udali się do siedziby Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21, aby przekazać uzbierane podczas akcji charytatywnej trwającej w styczniu w szkole podstawowej pomoce szkolne i artykuły papiernicze. Podczas tej wizyty dowiedzieliśmy się, jakie działania prowadzi stowarzyszenie, komu pomaga i jakie ma plany na przyszłość. Czuliśmy się naprawdę bardzo mile ugoszczeni i przekonaliśmy się, że w placówce tej podejmowanych jest wiele wartościowych i niezwykle interesujących inicjatyw. Zaszczytem było dla nas uczestniczenie w tym spotkaniu.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły i ich rodziców zaangażowało się w zbiórkę pomocy szkolnych dla dzieci objętych opieką tego stowarzyszenia. Z całego serca dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, a szczególnie klasie szóstej, która tę akcję koordynowała.