Liceum i Technikum

Od młodzika do olimpijczyka

Na pływalni Akwarium 8 czerwca odbyły się IV Szkolne Zawody Pływackie pod hasłem „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”, które są zwieńczeniem całego roku zajęć z pływania uczniów naszych szkół. Imprezę otworzyli nauczyciele wychowania fizycznego, przypominając o zasadach fair play oraz o tym, co jest ważne w rywalizacji sportowej: „Nie jest najważniejsze, byś był lepszym od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego”, zachęcając uczestników zarówno do rywalizacji, jak i do zabawy, która podczas zawodów jest równie ważna. Z największym wyzwaniem mierzyli się pierwszoklasiści, dla których był to debiut w zawodach pływackich, po zaledwie dziesięciu miesiącach nauki pływania. Duży wsparciem okazał się doping starszych kolegów oraz licznej grupy rodziców. Dla wszystkich uczestników była to lekcja sportowej walki i okazja do zmierzenia się ze swoimi słabościami. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy. Do zobaczenia za rok w czasie V Szkolnych Zawodów Pływackich.