Liceum i Technikum

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Uczniowie klasy trzeciej w towarzystwie wychowawczyni, p. Anety Mościckiej i katechety, ks. Daniela Nowaka udali się 19 kwietnia z pielgrzymką na Jasną Górę w intencji dobrze zdanej matury oraz z prośbą o światło Ducha Świętego przy podejmowaniu już wkrótce najważniejszych decyzji życiowych.

Po Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej wysłuchali słowa ks. Łukasza Kniecia, diecezjalnego duszpasterza młodych, który przypomniał o przesłaniu papieża Franciszka i konieczności „zejścia z kanapy”. Zachęcał, by nadchodzące najdłuższe w życiu wakacje wykorzystać jak najowocniej, a w życiu wybrać drogę pełną pasji i spełnienia, niekoniecznie intratną karierę.

Częstochowa przywitała pielgrzymów zimową aurą i kilkucentymetrowymi zaspami śniegu, jednak serdeczne słowa i gorliwa modlitwa zdołały rozgrzać serca i poruszyć umysły.