Liceum i Technikum

Projekt „BohaterOn 2020” w naszej szkole zakończony!

Grupa uczniów z klas szóstych naszej szkoły podstawowej wraz z nauczycielką języka polskiego wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterOn – włącz historię”, którego celem jest przywracanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. Będący dziś w sile wieku, często zapomniani bohaterowie polskiej historii, dzięki akcji wysyłania życzeń, kartek czy własnoręcznie wykonanych upominków, otrzymali słowa uznania i wdzięczności od wielu młodych ludzi z całej Polski. Uczniowie i uczennice naszej szkoły przekazali książeczkę pt. „Wiersze i listy. Księga szacunku dla Powstańca Warszawy”. Przygotowany przez szóstoklasistów zbiór tekstów jest oryginalną kompozycją ciekawych listów oraz interesujących wierszy napisanych przez młodych poetów i młode poetki specjalnie dla powstańców. Bardzo nowoczesne w formie utwory poetyckie stały się okazją do ujawnienia wrażliwości najmłodszego pokolenia. Poetyckie próby naszych uczniów świadczą o tym, że historia przemawia nadal wyjątkowo donośnym głosem i jest nauczycielką życia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy mogli wywołać uśmiech na twarzy jednego z Powstańców. Uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy zaangażowania!