Liceum i Technikum

Relacja z tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Religijnej

Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu ziemio cała” staje się powoli tradycją w naszej szkole. W tym roku, 7 marca, w czterech kategoriach wiekowych zaprezentowało się około 120 młodych uczestników, od przedszkolaków po gimnazjalistów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Muzeum Polskiej Piosenki oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Wśród nagród były power banki, słuchawki, żarówki disco, kubki, torby, wejściówki do Muzeum Polskiej Piosenki czy na koncert Kamila Bednarka.

Jury miało nie lada zadanie, aby wybrać zwycięzców, którzy najlepiej wykonali wybrane przez siebie utwory religijne.

W kat. I – Przedszkola – wygrał Jakub Miecznik z Przedszkola w Grabinie. 2. miejsce zajęła Anna Janeczko z Przedszkola Bajkowa Rodzina w Opolu, a 3. miejsce – Karolina Imiołek z Głogówka. Wyróżnienia otrzymali Lena Kaczmarek z Grabina oraz grupa przedszkolna Arka Noego z Przedszkola SPSK w Opolu.

W kategorii uczniów z klas I-III szkoły podstawowej jury przyznało dwie nagrody. 1. miejsce zdobyła Milena Pawliczek z Dobrej, a 2. miejsce – Zuzanna Baran z SP 15 w Kędzierzynie-Koźlu.

Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej uczestników wystartowało w  kategorii III (klasy IV-VI SP). W tej grupie jury przyznało 1. miejsce ex aequo  zespołowi A.M.D.G. z SP nr 2 w Głogówku oraz Zuzannie Bar z SP w Twardawie. Miejsce 2. zdobył duet Natalia Szczepanek i Emilia Warchoł z Górażdży, a 3. miejsce – ex aequo Maja Grygierczyk z SP nr 7 w Opolu i Samanta Miensok z SP w Domecku.

W najstarszej kategorii wiekowej ( VII klasy SP oraz gimnazjum) 1. miejsce przyznano ex aequo Vanessie Siwy z Twardawy i Karolinie Kościelny z Opola, 2. miejsce – również ex aequo – zajęły Emilia Lis z Tarnowa Opolskiego i Zofia Dziembek, uczennica szkoły katolickiej, natomiast 3. miejsce wyśpiewał zespół Czterolistne z Łubnian.

W  jury zasiadły ponownie panie:Magdalena Wójcik-Gugulska – wokalistka, nauczyciel, trener wokalny z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego Fabryka, Maria Aneta Skiba – instruktorka z Młodzieżowego Domu Kultury oraz po raz pierwszy Natalia Żurek – nauczycielka religii w naszej szkole katolickiej i chórzystka w Scholi Cantorum Opoliensis.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom przeglądu za udział, opiekunom przygotowującym młodych artystów i jury za zaangażowanie i zapraszamy za rok.

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji.