Liceum i Technikum

Spotkanie z Witoldem Gierszem i projekcja filmu pt. „Proszę słonia”

Wyjątkowe spotkanie z niezwykłym człowiekiem

W poniedziałek, 10 października, uczniowie klas IV – VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu udali się do Teatru Lalki i Aktora na zorganizowany, w ramach Festiwalu Opolskie Lamy, specjalny pokaz filmu animowanego pt. „Proszę słonia”. Dzieło to wzbudziło żywe zainteresowanie publiczności, wywołując co chwilę salwy śmiechu. Jednak najważniejszym punktem programu okazało się spotkanie z reżyserem obejrzanego filmu, Witoldem Gierszem. W sposób bardzo obrazowy i niezmiernie życzliwy udzielił odpowiedzi na dyktowane niepohamowaną ciekawością liczne pytania młodych odbiorców sztuki filmowej. Dotyczyły one między innymi sposobu tworzenia filmu rysunkowego dawniej i współcześnie. Być może, dzięki temu spotkaniu, wśród naszych uczniów ujawnią się talenty reżyserskie i plastyczne.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu Lamy Dzieciom organizowanego przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy. Było to jedno z wydarzeń na 14. Festiwalu Filmowym „Opolskie Lamy”.
p1070622 p1070624 p1070630